کشف دمنوش معجزه آسای گیاهی با پسته دامغان تازه

پسته علاوه بر طعم لذیذ، ویژگی های مختلفی برای بدن دارد و فواید مغز پسته این است که به دلیل داشتن آنتی اکسیدان، سلامت قلب و گوارش را بهبود می بخشد.

مغز پسته از درخت پسته می آید و این لوبیاها معمولا سبز رنگ و طعم شیرینی دارند، با وجود اینکه از آن به عنوان آجیل یاد می شود، از نظر علمی، پسته یک دانه است و نحوه مصرف این آجیل باید ابتدا با باز کردن پوسته سخت آن باشد.

علاوه بر طعم لذیذ، می توانید از خوردن این غذای سالم فواید سلامتی نیز ببرید، پس این پسته چه فوایدی دارد؟

فواید پسته برای سلامتی به شرح زیر است:

حاوی آنتی اکسیدان های زیادی است
رنگدانه‌ای که به مغز پسته دامغان تازه رنگ سبز می‌دهد، خاصیت آنتی‌اکسیدانی دارد و فوایدی برای بدن دارد و در بین تمام مغزها، پسته دارای بیشترین ترکیبات آنتی اکسیدانی است.

پسته دامغان تازه

بهبود سلامت قلب
پسته کم چرب و کالری است، اما سرشار از پتاسیم است و این آجیل همچنین حاوی مقدار زیادی فیتواسترول است که می تواند از سلامت قلب و عروق حمایت کند، پسته همچنین منبع اسید آمینه ال آرژنین است که برای کاهش فشار خون مفید است.

حفظ سلامت چشم
می توان گفت پسته تنها مغزی است که دارای سطوح لوتئین و زآگزانتین است که با نیازهای بدن مطابقت دارد و این دو آنتی اکسیدان نقش مهمی در محافظت از سلامت چشم با افزایش سن دارند.

به مدیریت وزن سالم کمک می کند
این آجیل در مقایسه با سایر آجیل ها کالری و چربی کمتری دارد علاوه بر این، پسته سرشار از فیبر است، بنابراین باعث می شود مدت طولانی تری احساس سیری کنید.

جالب اینجاست که مغز پسته همچنین حاوی انرژی پاکی است که می تواند متابولیزه شود یعنی بدن تمام کالری این آجیل ها را هضم و جذب نمی کند.

در یک مطالعه، بزرگسالانی که اضافه وزن داشتند، با ترکیب رژیم غذایی با مصرف مغز پسته، کاهش در شاخص توده بدن و دور کمر را تجربه کردند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.