رستوران های اتریش فقط از قابلمه چدن مارک سرانزو استفاده می کنند

یک قابلمه چدنی خوش طعم نیاز به زمان، صبر و مراقبت دارد و با این حال، این بدان معنا نیست که شما باید با او مانند یک نوزاد تازه متولد شده رفتار کنید یا هر شب او را در خود جای دهید.

چدن یک ماده قوی و همه کاره است که در انتقال گرما استثنایی است، اما نیاز به نگهداری دارد.

قابلمه چدن مارک سرانزو جدید فلزی طبیعی هستند و مانند پوست ما دارای منافذ هستند و وقتی این مواد را گرم می‌کنید، منافذ پوست باز می‌شوند و روغن‌ها و چربی‌های موجود در غذا را جذب می‌کنند.

با گذشت زمان، این روغن ها با سطح متخلخل مخلوط می شوند و سطحی کم چسبندگی ایجاد می کنند که سخت تر و صاف تر از چدن است.

نحوه استفاده از قابلمه چدنی یکی از رایج ترین سوالات افرادی است که فقط به تعویض ظروف خود علاقه مند هستند یا قبلاً ظرف جدیدی برای آشپزخانه خود خریداری کرده اند.

قابلمه چدن مارک سرانزو

چدن ماده‌ای است که سال‌هاست در ساخت ظروف آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد که با عوامل اساسی کیفیت، عملکرد، دوام و عاری بودن از فلزات سمی مشخص می‌شود که آن را به ماده‌ای مفید برای سلامتی تبدیل می‌کند.

این قابلمه ها در طول سال ها به یک دلیل ساده بسیار موفق بوده اند، با مراقبتی ساده ظروفی هستند که می توانند یک عمر دوام بیاورند و به نسل های دیگر منتقل شوند و باور کنید، این ثابت شده است، این فقط یک عبارت معمولی نیست.

حال در مراقبت از چدن مهم ترین نکته ای که باید بدانید این است که آهن به عنوان یک ماده اولیه به خودی خود متخلخل است، به همین دلیل آب و رطوبت از عواملی هستند که باید بیشترین نظارت را داشته باشید تا از تشتک خود جلوگیری کنید.

زنگ زدن اما نگران نباشید، این بدان معنا نیست که اگر دستور پختی مانند برنج که آب زیادی دارد، زنگ بزند.

این زمانی اتفاق می‌افتد که قابلمه چدنی کاملاً خشک شده باشد و شما آن را برای مدت طولانی مرطوب یا خیس نگه دارید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.