دعوا بر سر لنت ترمز نیسان سه نفر را راهی زندان کرد

چرا لنت ترمز می سوزد؟
هنگامی که ترمز برای اولین بار استفاده می شود، گرمای تولید شده در طی واکنش باعث پلیمریزاسیون می شود که به عنوان پخت نیز شناخته می شود.

گازهای مختلفی در طی واکنش پلیمریزاسیون در لنت ترمز تشکیل می شود و این گازها می توانند بوی سوختگی داشته باشند.

لنت ترمز نیسان زامیاد دیسکی جزو مواد خطرناک طبقه بندی نمی شوند، آنها احتراق را حفظ نمی کنند، اما می توانند محصولات احتراق ناخوشایند و بالقوه خطرناک را در شرایط آتش ایجاد کنند.

گرد و غبار تنفسی ناشی از سنباده زدن یا سنگ زنی می تواند باعث تحریک تنفسی شود.

برای تعمیر لنت ترمز چه کارهایی باید انجام شود فرمان باید برداشته شود و پیچ کشویی باید خارج از مسیر باشد.

کولیس باید برداشته شود، لنت های ترمز قدیمی را باید با لغزش جدا کرد، گیره های نگهدارنده باید برداشته و جایگزین شوند، لنت ترمز باید با لنت های جدید تعویض شود، پیستون ها باید جمع شوند و به سطح روغن ترمز توجه کنید.

لنت ترمز

چگونه بفهمیم لنت ترمز خسته شده است؟
یک تکنیک ساده برای تشخیص فرسودگی لنت ترمز وجود دارد: هنگامی که از ترمز استفاده می شود صدای مالش فلزی شنیده می شود.

این صدا نشان می دهد که ترمزها کم کار شده اند و در خودروهای جدیدترین مدل، از حسگر پد نیز برای درک راحت‌تر این موضوع استفاده می‌شود.

شرایطی وجود دارد که لنت ترمز باید برنامه ریزی شود و تغییر شکل زودرس لنت ترمز می تواند ناشی از توقف مداوم، شتاب یا کاهش سرعت، ترمز غیر ضروری پدال ترمز، بازی خشمگین و نیروی پدال ترمز در شیب ها باشد.

هنگامی که ترمزها بیش از حد حساس هستند، به آن کلاچ ترمز می گویند و راننده با پا فشار کمی به پدال ترمز وارد می کند، اما خودرو زودتر از حد انتظار سرعت خود را کاهش می دهد یا متوقف می شود.

سایش درام ها و دیسک ها می تواند باعث درگیر شدن ترمزها شود و دیسک ها شکافی ایجاد کردند که باعث تکان خوردن آنها شد همچنین بهتر است بلبرینگ چرخ ها را بررسی کنید.

آلودگی روغن مایع ترمز در لنت ها و روغن کاری لنت می تواند باعث نگرانی شود و احتمالات دیگر عبارتند از نقص در تقویت کننده ترمز یا استفاده از لنت های ترمز نامناسب.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.