تولید لنت ترمز اصلی ماکسیما با چوب پنبه

علامت گذاری لنت ها
هیچ استاندارد علامت گذاری یکنواختی وجود ندارد و تولید کنندگان مختلف از سیستم های نامگذاری متفاوتی استفاده می کنند، علاوه بر این، برخی از عناصر علامت گذاری ممکن است به دلیل الزامات اجباری کشوری که لنت ها به آن تحویل می شوند ظاهر شوند.

لنت ترمز اصلی ماکسیما ممکن است نام یا کد مخلوط اصطکاک، شماره دسته، تاریخ صدور، شاخص ضریب اصطکاک، اطلاعات گواهینامه و موارد دیگر را نشان دهند.

این مقاله برای خریدار مهم است به تعیین اینکه لنت ها برای کدام خودروها در نظر گرفته شده اند کمک می کند اما در بیشتر موارد، خریدار آن را با نتایج انتخاب لنت‌ها با شماره VIN خودرو تشخیص می‌دهد و همیشه اینطور نیست، بسیاری از خدمات عمداً شماره قطعات را پنهان می‌کنند تا مشتری قطعات یدکی را از جای دیگری خریداری نکند.

چه زمانی و هر چند وقت یکبار نیاز به تعویض لنت ترمز دارید
در دفترچه راهنمای مالک هر خودرو به طور منظم تجویز می شود، به عنوان مثال، پس از هر 10-15 هزار کیلومتر مسافت پیموده شده، به طور خاص وضعیت ترمزها و لنت های ترمز را بررسی کنید و  ساده ترین راه برای انجام این کار در زمان تعویض لاستیک فصلی است.

پدها می توانند به طور طبیعی فرسوده شوند یا به دلایل دیگر غیرقابل استفاده شوند.

لنت ترمز

سایش طبیعی زمانی است که پوشش اصطکاکی به تدریج فرسوده شده و نازک تر می شود و در دفترچه راهنمای خودرو حداقل ضخامت مجاز آستر مشخص شده است.

اگر به این مقدار رسیده یا تقریباً به آن رسیده باشد، لنت ها عوض می شوند و  سیستم ترمز به گونه ای طراحی شده است که لنت با ضخامت های مختلف لنت اصطکاکی به طور یکسان کار می کند.

قبلاً گفته ایم که ترکیب آن چقدر مهم است، اما تعدادی از عوامل وجود دارد که بر میزان سایش لنت ترمز تأثیر می گذارد:

سبک رانندگی آماتوری که شتاب تند به رنگ سبز می‌گیرد و ترمز را با شدت کمتری به رنگ قرمز می‌گیرد، نسبت به کسی که بی‌صدا رانندگی می‌کند، لنت‌های بیشتری را تغییر می‌دهد.
شرایط کارکرد خودرو اگر او عمدتاً در مسیر رانندگی می کند، لنت ها کمتر کار می کنند، به این معنی که آنها کندتر فرسوده می شوند.

در حال بارگیری ماشین اگر با یک خانواده پرجمعیت با یک کراس اوور هفت نفره رانندگی کنید یا مدام آجر یا کیسه های سیمان را در ماشین حمل کنید، لنت ها سریعتر فرسوده می شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.