ترشی انبه رودان باعث خفگی پسر 5 ساله در رشت شد

اگر شما هم مثل من عاشق ترشی انبه رودان هستید، این غذا را دوست خواهید داشت. من آنقدر طرفدار ترشی هستم که آنها را با همه چیز از دال، سبزیجات سرخ شده و حتی با روتی یا پاراتا می گذارم.

روش های زیادی برای تهیه ترشی انبه وجود دارد. در هند، با عبور از مرزهای وسیع و منطقه ای آن، راه های زیادی برای تهیه ترشی با انبه سبز خام نارس خواهید داشت.

بنابراین، به یک معنا، انواع زیادی از ترشی انبه در سراسر هند ساخته می شود. هر نوع ترشی طعم، طعم و طرز تهیه متفاوتی دارد.

در شمال هند، ما ترشی انبه با نان های تخت هندی پر شده مانند آلو پاراتا، پانیر پاراتا یا هر پاراتا دیگری داریم. شوهرم از دوران کودکی‌اش در مدرسه به من می‌گوید که در جعبه تیفین خود پاراتاها را با آم کا آچار می‌خورد.
همچنین به عنوان چاشنی همراه با غذا سرو می شود. طعم عالی دارد، همراه با برنج، کشک یا هر کاری با برنج به عنوان همراه. حتی با چاپاتیس، روتیس یا یک غذای سبزیجات، ترشی انبه طعم عالی دارد. حتی می توانید ترشی ماسالا را با برنج بخارپز مخلوط کرده و میل کنید. واقعا خوشمزه است.

ترشی

نکاتی برای درست کردن ترشی انبه از ادویه های تازه استفاده کنید. ادویه ها را در یک بشقاب بریزید و در صورت وجود غلاف ها یا سنگریزه ها را بردارید.
برای ترشی انبه، دانه های خردل و دانه های شنبلیله را درشت آسیاب کنید. حتی می توانید از دانه خردل و همچنین دانه های شنبلیله خرد شده استفاده کنید.

برای ترشی انبه، دانه های خردل و دانه های شنبلیله را درشت آسیاب کنید. حتی می توانید از دانه خردل و همچنین دانه های شنبلیله خرد شده استفاده کنید.
انبه خام با پوست واقعا لطیف تهیه کنید. پوست را جدا نکنید. اما اگر انبه خام با پوست سخت گرفتید، پوست آن را جدا کنید.
اگر می‌خواهید طعم تند بیشتری در ترشی داشته باشید، می‌توانید پودر فلفل قرمز بیشتری اضافه کنید.
به یاد داشته باشید که در ظرفی که ترشی انبه را در آن نگهداری می کنید، نباید آب یا رطوبتی وجود داشته باشد. گلدان باید تمیز و خشک باشد.
در صورت تمایل می توانید یک ظرف شیشه ای را استریل کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.