آزمایش گلاب و گیاهان دارویی در آب و هوای معتدل قاره ای

مطالعه مجموعه گلاب دو آتیشه کاشان در سال 2017-2020 در سایت آزمایشی بخش اسانس دار و گیاهان دارویی RIAC واقع در پیمونت کریمه (روستای Krymskaya Roza، منطقه Belogorsky) انجام شد، آب و هوای محلی معتدل قاره ای است.
این منطقه تحت یکی از پنج منطقه کشاورزی اقلیمی قرار می گیرد، پیمونت فوقانی، گرم و نیمه مرطوب، و زیرزون شمالی با زمستان نسبتاً معتدل.
میانگین دمای گلاب دو آتیشه شیراز در سال 10 درجه سانتی گراد است، طول دوره دمای مثبت هوا 292 روز در سال است، میانگین دما در گرمترین ماه سال، جولای، 21 درجه سانتیگراد و برای سردترین ماه سال، ژانویه، 0.8- درجه سانتیگراد است.
بالاترین دمای ممکن در تابستان 40 درجه سانتیگراد و کمترین دمای ممکن در زمستان 30-35 درجه سانتیگراد است، میانگین بلندمدت بارندگی 498 میلی متر و در دوره رویشی 280 میلی متر است.
میانگین رطوبت سالانه هوا 70 درصد و ضریب هیدروترمال سلیانینوف (HTC) 0.91 است که گواه آب و هوای خشک است، خاک در سایت آزمایشی گازدار جنوبی، چرنوزم لومی سنگین (pH 7.0-8.0) است.
این مجموعه شامل 50 نمونه است: 20 گونه، از جمله 5 گونه متعلق به RIAC، 5 گونه از بلغارستان (Kazanlak، Svezhen، Belaya، Iskra، و Vesna)، و نمونه های انتخابی و هیبریدهای منشاء از اوکراین، روسیه و مولداوی.
نهالستان مجموعه گلاب ربیع کاشان حاوی اسانس در سال های 2010-2012 احداث شد، نمونه های جمع آوری شده در کرت های کاری تک ردیفی با 5 تا 10 بوته در هر ردیف قرار می گیرند، الگوی کاشت 2.50 × 1.0 متر است.
محتوای گلاب سه آتیشه تخلیه شده در هر نمونه در سه مرحله – در شروع برداشت، در وسط و در پایان برداشت ارزیابی شد، تجزیه و تحلیل با استفاده از تقطیر با آب با استفاده از دستگاه Ginzberg مطابق با تکنیک های توسعه یافته و الزامات استاندارد GOST 34213-2017 [10،11،12] انجام شد.
وزن یک نمونه (گل) 500 گرم و زمان استخراج روغن 2 ساعت از شروع تقطیر بود، ترکیب اجزای روغن رز تخلیه شده توسط کروماتوگرافی گازی بر روی کروماتوگرافی کریستال 5000.2 با آشکارساز یونیزاسیون شعله تجزیه و تحلیل شد.
 • منابع:
  1. The Essential-Oil-Bearing Rose Collection Variability Study in Terms of Biochemical Parameters
 • تبلیغات: 
  1. عینک طبی که در برابر نورخوشید مقاوم است!
  2. اسب دریایی که به دلیل آلودگی آب دچار خفگی شد!
  3. اسانسی که باعث شد مرد پیری جوان بشود!
  4. اسانسی که باعث شد مرغ مرده ایی زنده شود!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.